gumy do ćwiczeń

Oporowe gumy do ćwiczeń doskonałe do treningu w domu

Siłowy trening wzmacniający jest elementem uzupełniającym niemal w każdej dziedzinie sportu. Reguła ta ma także zastosowanie w sporcie amatorskim. Ćwiczenia ogólnorozwojowe wpływają na siłę i elastyczność poszczególnych partii mięśniowych, przez co ciało jest bardziej odporne na kontuzje, złamania i przeciążenia. Dzięki zastosowaniu gum oporowych trening siłowy może być wykonywany niemal w każdym miejscu i czasie bez konieczności wizyty w klubie fitness.

Ogólnorozwojowy trening siłowy

Najlepszym sposobem na równomierne rozwijanie poszczególnych partii mięśniowych ciała są ogólnorozwojowe treningi siłowe. W czasie takich ćwiczeń wykonuje się aktywności wpływające na konkretne grupy mięśniowe takie jak:

– mięśnie brzucha

– mięśnie ud i pośladków

– mięśnie nóg

– mięśnie ramion i obręczy barkowej

Każdy trening poprzedzony powinien być solidną 15-minutową rozgrzewką, która ma na celu rozgrzanie mięśni i stawów, aby były one gotowe na liczne obciążenia. Rozgrzewka ma charakter dość intensywny i najczęściej wykonywana jest w marszu, zawierając w sobie elementy dynamicznego rozciągania mięśni i stawów.

Trening siłowy może mieć charakter wytrzymałościowy i interwałowy. Trening wytrzymałości siłowej można wykonywać z obciążeniem własnego ciała. Trenerzy fitness bardzo często zalecają urozmaicenie ćwiczeń siłowych poprzez zastosowanie takich sprzętów jak hantle, sztangi oraz gumy do ćwiczeń najlepsza jakość.

Zalety gum oporowych do ćwiczeń

Gumy oporowe to doskonałe narzędzie do ćwiczeń wzmacniających. Ćwiczenie z gumami wpływają na rozwój siły mięśniowej, ale nie tylko. Praca z taśmami oporowymi pozwala także na zwiększenie ruchomości w stawach, przez co są one stosowane także przez rehabilitantów w pracy z pacjentami.

Gumy do ćwiczeń różnią się oporem, jaki stawiają, dlatego nadają się do treningów dla osób na różnym poziomie zaawansowania. Taśmy do ćwiczeń sprzedawane są w zestawach zróżnicowanych kolorystycznie. Poszczególne aktywności wykonywane z odpowiednio dobranymi taśmami pozwalają na wykonanie odpowiedniego treningu siłowego, odpowiadającego treningowi wykonanemu na siłowni. Stosując interwałowy charakter treningu, ćwiczenia z gumami pozwalają także na kształtowanie sylwetki.

Taśmy oporowe są to gumy, które łatwo jest złożyć i transportować, dlatego doskonale nadają się do wykonania treningu w domu i podróży. Jest to ich ogromną zaletą, ponieważ do wykonania solidnego treningu siłowego nie zawsze potrzebujemy wizyty w siłowni. Zestaw gum oporowych jest łatwy w przechowywaniu i nie zajmuje dużo miejsca, dlatego są one niezastąpionym narzędziem do wykonywania ćwiczeń wzmacniających w domu.