gumy do ćwiczeń

Zalety i korzyści z treningu z gumami do ćwiczeń

Popularne ostatnimi czasy gumy do ćwiczeń to doskonały i prosty sposób na kształtowanie sylwetki w swoich czterech ścianach i nie tylko. Pozwalają na trening siłowy wybranych partii ciała. Sprawdzi się zarówno dla osób początkujących, jak i profesjonalistów. To także świetny pomysł na urozmaicenie treningu w domu. Taśmy te są łatwe w użyciu. Nadadzą się dla kobiet i mężczyzn. Już dziś przekonaj się o zaletach gum ćwiczeń.

Rodzaje gum do ćwiczeń

Jednym z rodzajów gum jest taśma pilates o zróżnicowanej szerokości i grubości, a ich długość wynosi zwykle od 120 do 180 cm długości. Stosowane są do rozciągania, jogi oraz rehabilitacji. Kolejnym typem są gumy oporowe w formie pętli. Ich długości wynosi około 2 metry i wyróżnia je większy zakres oporów w porównaniu do poprzedniej taśmy. Sprawdzą się do ćwiczeń siłowych oraz dla osób, które chcą ujędrnić swoją sylwetkę i skupić się na budowie mięśni. Trzecim rodzajem gum do ćwiczeń są mini bands, mniejsze i cieńsze od tych oporowych. Do wyboru są paski o szerokości od około 40-60 cm i oporze od 5 do nawet 25 kg. Kupuje się je zwykle w zestawie, aby stosować na różne partie ciała i trening różnorodnych mięśni. 

 

 

Korzyści z używania gum do ćwiczeń

Gumy oporowe i taśmy do ćwiczeń pozwalają na urozmaicenie treningu w domu czy na siłowni. Dają lepsze i szybsze efekty, jeżeli dołączy się je do dotychczasowych ćwiczeń. Stanowią praktyczną i ciekawą alternatywę dla hantli, sztang, czy innych przyborów do ćwiczeń. Szczególnie polecane są dla kobiet, które w łatwy i szybki sposób mogą zbudować swoją sylwetkę, przy okazji zaokrąglając pośladki, rzeźbiąc ramiona i ujędrniając całe ciało. Z powodzeniem można wykorzystać gumy do ćwiczeń kardio czy podnoszenia ciężarów. Każdego dnia można trenować inne partie ciała. Komplet gum oporowych czy inne są tanim zamiennikiem innych gadżetów do ćwiczeń. Zadowolą osoby, które nie lubią ćwiczyć na siłowni. Z gumami można trenować o dowolnej porze dnia, bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki nim można łatwo i szybko wrócić do formy, zgubić nadprogramowe kilogramy czy poprawić swoją kondycję. Szczególnie poleca się je dla osób, które wykonują pracę biurową, aby odciążyć kręgosłup po 8 godzinach pracy za biurkiem. 

Po gumy do ćwiczeń może sięgnąć absolutnie każdy, niezależnie od płci i wieku. Sprawdzą się dla osób, które stawiają pierwsze kroki w ćwiczeniach, a także dla profesjonalnych sportowców. Na uwagę zasługuje szerokie zastosowanie gum, stosunkowo niska cena, a także szeroki wachlarz korzyści wynikających z używania tych gum.